close
InstagramYoutube

Endolifting Fotona 3D

Endolifting Fotona 3D

Endolifting Fotona 3D to lifting przeprowadzany metodą laserową będącą połączeniem trzech różnych zabiegów. W trakcie jednej wizyty wykonywane są procedury z wykorzystaniem fal lasera Fotona Er:YAG i Nd:YAG w kilku efektywnych trybach. Dzięki temu możliwe staje się uzyskanie optymalnych rezultatów już w ramach jednej sesji liftingu, w której efekcie kolagen na twarzy zostaje odbudowany, a bruzdy nosowo-wargowe wypełnione.

 

 


Jak przebiega zabieg?

W pierwszej kolejności wykonany zostaje endolifting laserowy -  procedura obejmuje skanowanie mięśni twarzy z wnętrza jamy ustnej. Dzięki odpowiednio skalibrowanym falom lasera nieablacyjnego Er:Yag (emitującego wiązkę, która oddziałuje bezpośrednio na głębsze warstwy skóry), tkanki są podgrzewane, co pobudza kurczenie się włókien kolagenowych.  Bez naruszania wierzchnich warstw skóry, kolagen odbudowywany jest na całej grubości tkanek, co zwiększa napięcie i elastyczność skóry  na policzkach, wygładza bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i linie marionetki. Efekty całej procedury widoczne są już od pierwszego zabiegu.

 

Kolejny etap to fotoodmładzanie przy użyciu lasera Nd:Yag, w którego efekcie wyeliminowane zostają drobne przebarwienia, a kolor skóry zostaje ujednolicony.


Ostatni etap endoliftingu Fotona 3D nazywany jest zimną ablacją i polega na przeprowadzeniu delikatnego peelingu laserowego Er:Yag. Jest dopełnieniem i zwieńczeniem wszystkich procedur, pogłębiającym uzyskane efekty poprzez normalizację struktur skóry, jej wygładzenie i  rozjaśnienie. 

 

 


Kuracja po zabiegu - jak wygląda rekonwalescencja po Endoliftingu Fotona 3D?

Skóra poddana działaniu lasera Fotona może być zaczerwieniona bezpośrednio po zabiegu i potrzebuje około 3 do 7 dni na pełną rekonwalescencję. W tym czasie dochodzi do złuszczania martwego naskórka i regeneracji skóry.
 

icon