close
InstagramYoutube

Laserowa stymulacja wzrostu włosów

Laserowa stymulacja wzrostu włosów

Zastosowanie lasera erbowo-yagowego w zwalczaniu łysienia i stymulacji wzrostu włosów

Stymulacja wzrostu włosów metodą laserową to bezbolesny sposób na przywrócenie gęstości owłosienia nawet w 75%. 

 

 

Przebieg zabiegu laserowej stymulacji wzrostu włosów

Przygotowanie się do zabiegu po stronie pacjenta wymaga tylko dokładnego umycia głowy. W trakcie samego zabiegu obszar, w którym występuje przerzedzenie włosów, zostaje naświetlony serią bezbolesnych impulsów lasera. Płynnym ruchem, wykonywane są kolejne serie - dwukierunkowe przejścia, do 6 razy w danym obszarze. 

Bezpośrednio po zabiegu, skórę głowy należy odpowiednio nawilżyć, stosując w tym celu szampon, serum lub krem - terapia laserowa może powodować wzmożone łuszczenie się skóry. Obszar poddany zabiegowi jest też bardziej uwrażliwiony, dlatego przy dotykaniu i myciu głowy może być odczuwane delikatne pieczenie - stan taki utrzymuje się do paru godzin po zabiegu.

 

 
Szczegółowy przebieg laserowej stymulacji wzrostu włosów

Laser Fotona Er: YAG w trybie SMOOTH wykorzystany w zabiegu wywołuje efekt termiczny. Skóra zostaje równomiernie podgrzana w głębokich warstwach - temperatura skóry właściwej wzrasta do 65 stopni. W trakcie zabiegu nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka. 

 

Laser Fotona Er: YAG działa w wielu obszarach jednocześnie:

  • wywołuje szok termiczny, co zwiększa dopływ krwi do nieaktywnych mieszków włosowych, 
  • następuje gwałtowna reakcja brodawek włosowych - obszar poddany działaniu wiązki lasera jest lepiej odżywiony i dotleniony,
  • mieszki włosowe zyskują zasoby do wytwarzania pełnowartościowych włosów,
  • tryb pracy lasera SMOOTH to długie impulsy pobudzające uwolnienie czynników TGFB3 i EGF, będących czynnikami wzrostu włosów. 

Zabieg z wykorzystaniem wiązki lasera Er:YAG, poza efektem pobudzenia wzrostu włosów, poprawia również regenerację naskórka. Przyspiesza wymianę komórkową, a skóra regeneruje się szybciej. 

 

Na terapię łysienia z laserem Er: YAG FOTONA w trybie SMOOTH składają się 4 zabiegi w odstępach 2-3 tygodniowych. W niektórych przypadkach zaleca się dodatkowe sesje. Co 6 do 12 miesięcy powinny zostać zabiegi “przypominające”, które pomagają utrzymać i wzmocnić uzyskane efekty.


 


Co po zabiegu?

W trakcie zabiegu nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, ponieważ laser Er: YAG w działa nieablacyjnie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a w trakcie jego wykonywania niewymagane jest chłodzenia czy znieczulenia skóry. 

Po zabiegu u niewielkiej liczby pacjentów po ok. godzinie może pojawić się krótkotrwały rumień, który zniknie w ciągu 24 godzin. Przed kolejnym zabiegiem, aby uniknąć podobnej zmiany, stosuje się lek przeciwhistaminowy. Część pacjentów odczuwa większą wrażliwość skóry, np. w trakcie mycia głowy. U większości pacjentów występuje krótkotrwałe, wzmożone łuszczenie się naskórka - najczęściej od 2 do 3 dni po zabiegu. Jest to normalne zjawisko będące następstwem przyspieszonej regeneracji naskórka.
 

icon