close
InstagramYoutube

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn

Jak wygląda zabieg usuwania blizn?

Laserowe usuwanie blizn to zabieg mający na celu wprowadzenie w skórę wysoko skoncentrowanej energii. W procedurze wykorzystywana jest wiązka lasera frakcyjnego, która równomiernie i precyzyjnie penetruje skórę, powodując w jej strukturze kontrolowane mikrouszkodzenia. 

Pojedyncze impulsy lasera sięgają w głąb skóry, tworząc niewielkie strefy uszkodzeń, nie oddziaływając przy tym na zewnętrzny naskórek. Oddziaływanie na struktury skóry właściwej pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na medyczną poprawę wyglądu i faktury skóry. Liczba zabiegów niezbędna do uzyskania pożądanych efektów jest zależna od stopnia i głębokości zmian.

 

 

Wpływ zabiegu laserowego usuwania blizn na skórę

Laserowe usuwanie blizn nie wymaga znieczulenia i jest zazwyczaj bardzo dobrze tolerowane. Krótko po zabiegu, na skórze mogą wystąpić zaczerwienienia, a poddany działaniu lasera obszar może być mocniej uwrażliwiony. Skóra po zabiegu wymaga odpowiedniej, delikatnej pielęgnacji i nawilżenia.

 

 

Działanie lasera

Laser w zabiegu wykorzystywany jest do wywołania mikrouszkodzeń skóry właściwej. Jego praca jest precyzyjna i miejscowa, co wymusza w poddanych jego działaniu obszarach wzmożony proces regeneracji i przebudowy skóry. Tkanka bliznowata poddana działaniu impulsów laserowych jest stymulowana, koaguluje i tworzy nowe, zdrowe struktury.

W porównaniu do innych metod usuwania blizn, jak np. klasycznych frakcyjnych zabiegów nieablacyjnych, laserowe usuwanie blizn nie powoduje przegrzania się skóry. Dzięki temu nadmiar ciepła nie zostaje uwięziony w strukturach skóry, co przy wykorzystaniu innych metod powoduje ból i dyskomfort. Z wykorzystaniem głowicy frakcjonującej Fotony, nadmiar ciepła jest natychmiastowo usuwany ze skóry, niwelując ból i przyśpieszając rekonwalescencję. Mikrokanaliki po zabiegu z użyciem frakcjonującej głowicy Fotony szybko się zamykają, a skóra leczy się o wiele szybciej niż w przypadku użycia nieablacyjnych technik frakcyjnych do usuwania blizn.

 

 


Co po zabiegu?

Usuwanie blizn, mogących być znaczącym problemem estetycznym, nie wyklucza osób poddających się zabiegowi metodą laserową z codziennego życia. Pacjenci nie muszą ograniczać codziennej aktywności lub rezygnować ze swoich obowiązków. 

Pacjenci muszą należycie zadbać o swoją skórę po zabiegu. W tym celu stosuje się płyny micelarne do mycia i kremy łagodzące, jednak pielęgnacja ta nie odbiega znacząco od regularnego dbania o swoje ciało. Miejsca poddane zabiegowi nie powinny być też poddane działaniu promieni słonecznych, a w ramach konieczności należy używać kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem.

icon