close
InstagramYoutube

Zabieg laserowego usuwania naczynek

Zabieg laserowego usuwania naczynek

To skuteczny i bezpieczny zabieg z użyciem lasera Fotona, który głęboko wnika w skórę, efektywnie dostarczając energię do dużych i małych naczyń krwionośnych skóry właściwej. Gwałtowne podgrzanie naczynek prowadzi do ich redukcji i absorpcji - nieporządane elementy skóry zostają nieodwracalnie zniszczone. Procedura ta jest w pełni bezpieczna oraz wykonywana w znieczuleniu. Zabieg trwa od 15 do 45 minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.


 


Czy laserowe usuwania naczynek jest dla mnie?

Każdy, kogo dotyka problem rozszerzonych naczynek, w tym naczyniaki starcze, gwiaździste, rubinowe oraz wady rozwojowe naczyń, czyli teleangiektazje proste, rozgałęzione, pajączkowate, kwalifikuje się do zabiegu.

 


 
Jakich efektów mogę oczekiwać po zabiegu?

Już po jednym zabiegu możemy oczekiwać znaczącej, a nawet całkowitej redukcji pojedynczych, mniejszych naczynek. Kiedy zabieg dotyczy naczyń o dużej średnicy lub w postaci gęstej sieci, zabieg należy powtórzyć. Działanie lasera w pierwszej kolejności wpływa na zmiany położone najbliżej powierzchni skóry, dlatego podczas jednorazowego zabiegu nie ma możliwości usunięcia naczyń, które leżą na różnych głębokościach. 


 

Co po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu laserowego usuwania naczynek skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta - taki efekt nie powinien utrzymywać się dłużej niż kilka dni i zależy od wielkości i ilości zmian. Po przebytym zabiegu należy unikać warunków, które prowadzą do rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Są to m.in. spożywanie alkoholu, wysokie temperatury, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe. Jak w przypadku wielu zabiegów laserowych, tak i w tym wypadku niezbędne jest stosowanie kremu z filtrem SPF 50.
 

icon