close
InstagramYoutube
Blog

Pokażemy najlepsze wyroby firm z regionu - NDP 2011

Wróć do listy arrowarrow
11.08.2011

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu Nasze Dobre Podkarpackie 2011

Znamy powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” dlatego na pochwałę zasługuje konkurs promujący lokalne firmy i marki – mówi Iwona Cierplikowska, właścicielka Primadent DentalClinic w Rzeszowie. Tym bardziej że często wyroby regionalne są świetnej jakości, ale świadomość społeczna ich istnienia jest niewielka i dlatego trzeba to zmienić.


Konkurs pomaga uczestnikom
Inni uczestnicy naszego konkursu nie ukrywają, że udział w nim jest skuteczną reklamą.
- Wasz konkurs pomógł w wypromowaniu naszych marek - mówi Kazimierz Śnieżek, prezes spółdzielni mleczarskiej w Jasienicy Rosielnej.
Dzięki Nowinom wiedza o zaletach naszych wędlin dociera do tysięcy Czytelników w regionie – dodaje Mieczysław Miazga, prezes ZM Smak-Górno.

Konkurs sie sprawdził
Także od naszych Czytelników mamy sygnały, że ten konkurs sprawdził się i przypadł im do gustu. Dzięki prezentacjom produktów biorących udział w konkursie NDP poznawali oni lepiej rodzime wyroby wysokiej jakości. Czasem sami wskazywali, że takie lub inne artykuły powinny znaleźć się w naszym plebiscycie, bo mogą być wzorem dla innych producentów.
Cieszy nas takie podejście, bo celem konkursu jest promocja najlepszych wyrobów, produktów i usług oferowanych przez firmy z woj. podkarpackiego, o czym doskonale wiedzą zarówno uczestnicy poprzednich edycji plebiscytu, jak i nasi Czytelnicy.

Dziś przypominamy o tym przy okazji rozpoczęcia kolejnej, ósmej edycji plebiscytu NDP 2011.


Pokazujemy świetne produkty
W sumie w poprzednich edycjach konkursu wzięło udział sto kilkadziesiąt wyśmienitych produktów podkarpackich. W każdej edycji NDP zwycięzcy i laureaci otrzymali cenne nagrody.
Ponadto promowaliśmy produkty wszystkich uczestników konkursu wraz ze zdjęciami i opisami w kilkudziesięciu wydaniach Nowin oraz na naszym portalu Strefa Biznesu w specjalnej zakładce Nasze Dobre Podkarpackie.
O konkursie informowały też Radio Rzeszów i TVP 3 Rzeszów.
Tak samo będzie w tym roku i zachęcamy wszystkich producentów działających na terenie woj. podkarpackiego i oczywiście naszych Czytelników do udziału w plebiscycie.

Zgłoś dobry produkt
- W konkursie mogą znaleźć się produkty lub grupy produktów o tej samej nazwie, różnych kształtach i walorach, wytwarzane w oparciu o tę samą technologię.
- Do udziału w konkursie produkty mogą zgłaszać sami producenci, a także konsumenci, osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, organizacje, instytucje i stowarzyszenia: tel. 17 867 23 52, 693 432 870 lub e-mail: [email protected]

Zwycięzcy konkursu uważają, że Nowinowe laury dobrze służą promocji firm i ich wyrobów.

Kazimierz Śnieżek, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jasienicy Rosielnej:
- Nasza OSM poprzez konkurs Nasze Dobre Podkarpackie dorobiła się lepszej marki. Ten plebiscyt rzeczywiście daje konsumentom możliwości poznania zalet poszczególnych produktów. Dzięki niemu szersze rzesze klientów próbują, smakują, porównują nasze wyroby i gdy się przekonają o ich zaletach, to je potem chętnie kupują. Przykładem może być nasze masło z Jasienicy, które się świetnie sprzedaje, choć wcale nie jest tanie. Jednak to nie jest żaden miks. Wysoką ocenę masła w waszym konkursie potwierdzają także inne nagrody i opinie konsumentów. Podobnie jest z twarogami z Jasienicy, które produkujemy beż żadnych dodatków, dzięki czemu mają niepowtarzalny smak. Kupują go nawet w większych ilościach turyści odwiedzający nasz region, aby poczęstować nim swoich najbliższych i znajomych.

Mieczysław Miazga, prezes Zakłady Miesnego „Smak-Górno”:
- Od pierwszej edycji nasze wyroby są w plebiscycie Nowin Nasze Dobre Podkarpackie. To był dobry wybór, bo jak się okazało, wasz konkurs stał się bardzo prestiżowy i ma pozytywny wpływ marketingowy. Poprzez Nowiny informacja o zaletach naszych wędlin dociera do tysięcy Czytelników w całym regionie. Oczywiście mają oni możliwość zakupu i sprawdzenia czy ich odczucia są podobne. Wszystkim pracującym w Smak-Górno było miło, gdy w minionym roku „szynka swojska z Górna” - otrzymała dwie nagrody: została laureatem konkursu Nasze Dobre Podkarpackie – znak jakości Nowin oraz zdobyła tytuł Najpopularniejszy Produkt Podkarpacia, w konkursie SMSowym. Szczególnie cenne jest dla nas to ostatnie wyróżnienie, bo to zwykli klienci, a nie tylko eksperci i jurorzy uznali nasz wyrób za najlepszy. Nagrodzona szynka jest jednym z kilku nowych produktów, które niedawno wprowadziliśmy do sprzedaży w grupie produktów - "Wędzonki swojskie z Górna". Podjęliśmy też decyzję, że w tegorocznej edycji konkursu tez będziemy uczestniczyć.

Elżbieta Nawłoka, właścicielka Firmy Produkcyjno-Handlowo-Usługowej HELVA PIEKARNIA w Rzeszowie:
Wasz konkurs to bardzo dobry i skuteczny sposób promocji, ale trzeba mieć dobry produkt, bo bez tego nawet najlepsza reklama nie pomoże. Właśnie, dzięki temu konkursowi udało się lepiej wypromować chleb wiejski, który zdobył główną nagrodę Nasze Dobre Podkarpackie w 2005 r. Przypomnę, że jest to duży 2-kilogramowy chleb mieszany z mąki pszennej i żytniej. Dwa lata później, dzięki kolejnej nagrodzie udało się wypromować zwykły chleb mieszany o wadze 700 g. To najczęściej kupowany nasz wyrób. Z kolei za rok nasz chleb żytni razowy Czytelnicy Nowin i nasi klienci, oddając głosy, zdecydowali o zwycięstwie tego chleba, który otrzymał tytuł „Najpopularniejszy Produkt Podkarpacia”. Po roku taki sam tytuł otrzymał chleb kołodziej orkiszowy. Ciasto na te chleby wyrasta na naturalnym zakwasie, a potem jest wypiekane w piecu szamotowym, który cenię sobie bardziej niż nowoczesne piece stalowe


Iwona Cierplikowska, właścicielka Primadent DentalClinic w Rzeszowie:
- Nadal popularne jest powiedzenie „cudze chwalicie swego nie znacie”, dlatego na pochwałę zasługuje konkurs promujący lokalne firmy i marki. Tym bardziej że często wyroby regionalne są doskonałej jakości, mają świetną cenę, ale świadomość społeczna ich istnienia jest wyjątkowo mała. Warto to zmienić. Udział w konkursie to skuteczna reklama, która może przynieść wyniki jak dobrze przeprowadzona kampania.
Z naszego doświadczenia mogę powiedzieć, że udział w tym konkursie przełożył się na liczbę pacjentów. Pomimo, że placówka Primadent od lat była znana, to dzięki konkursowi mieszkańcy Podkarpacia dowiedzieli się, że jako nieliczni leczymy osoby niepełnosprawne oraz wymagające ogólnego znieczulenia.

Takich placówek w Polsce jest zaledwie kilka. Pokazaliśmy, że pod względem architektury, wyposażenia i zakresu świadczonych zabiegów udało nam się dogonić najlepsze placówki Europy. Z tego faktu zadowoleni są też nasi pacjenci, czyli ci, do których m.in. skierowany jest konkurs Nasze Dobre Podkarpackie.

Krzysztof Kaszuba, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania (WSZ) w Rzeszowie:
- Konkurs Nasze Dobre Podkarpackie jest dobrym pomysłem, bo ma świetną formułę promocji produktów, firm i całego regionu. Dzięki konkursowi są pokazywane i promowane świetne podkarpackie wyroby, które czasem są znane tylko lokalnie.

Dzięki konkursowi poznają je mieszkańcy całego regionu, a rzeczy znane i dobre są chętnie kupowane.
Konkurs pokazuje też wytwórców tych świetnych produktów, a więc nasze rodzime firmy, które niekiedy mają kłopot z profesjonalną promocją swoich produktów.

Takie konkursy jak NDP poprzez dobre przykłady zachęcają też innych do większej aktywności gospodarczej i tym samym wzmacniają kapitał społeczny regionu, co sprzyja podnoszeniu konkurencyjności całego Podkarpacia.

Józef Lonczak
[email protected]
17 867-22-57 

http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/pokazemy-najlepsze-wyroby-firm-z-regionu-ndp-2011-65019.html

icon