close
InstagramYoutube

Wykonywane zabiegi

Profilaktyka

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna polega na zapobieganiu chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby). Jej głównym celem jest walka z płytką nazębną - podstawową przyczyna rozwoju próchnicy oraz paradontozy. W placówce Primadent otrzymacie Państwo pełen zakres profesjonalnie przeprowadzonych zabiegów profilaktycznych.
 

Instruktaż higieny jamy ustnej

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważnym elementem dnia codziennego i przestrzeganie jej sprzyja naszemu zdrowiu i samopoczuciu. Podczas wizyt higienizacyjnych otrzymają Państwo instruktaż odpowiedniej techniki szczotkowania i nitkowania zębów oraz dobierzemy odpowiedni typ szczoteczki, pasty i innych środków higienicznych.
 

Fluoryzacja, lakierowanie zębów

Fluoryzacja i lakierowanie preparatami fluorkowymi powoduje redukcję próchnicy o 40%. Największą cechą fluoru jest wzmocnienie szkliwa w zębach mlecznych i stałych, zmniejsza odkładanie się płytki bakteryjnej, likwiduje nadwrażliwość szyjek oraz powoduje remineralizację drobnych ubytków szkliwa. Zabieg ten powinien być przeprowadzany co 3 lub 6 miesięcy, w zależności od skłonności pacjenta do tworzenia próchnicy.
 

Lakowanie

Lakowanie to wypełnienie bruzd zębów przedtrzonowych i trzonowych specjalnym materiałem (lakiem szczelinowym) w celu uniknięcia próchnicy. Bruzdy i szczeliny na powierzchniach żujących zębów są miejscami zalegania resztek pokarmowych. Ich skomplikowane kształty i zagłębienia utrudniają dokładne oczyszczenie, co sprzyja rozwojowi próchnicy. Jest to najlepsza i skuteczna metoda, która zapobiega i redukuje 90% próchnicy.
 

Profesjonalne czyszczenie zębów

Zabieg ten ma na celu usunięcie z zębów płytki nazębnej, osadów i przebarwień, których nie udaje się usunąć domowymi zabiegami higienicznymi. Stosujemy różne metody usuwania złogów :

  • Scaling ultradźwiękowy - polega na usunięciu twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego) gromadzących się między dziąsłem a koroną zęba,
  • Piaskowanie zębów powoduje usunięcie osadów i przebarwień z kawy, herbaty i papierosów. Bardzo drobne ziarenka medycznego piasku docierają do przestrzeni międzyzębowych, trudno dostępnych dla szczoteczek i nitek dentystycznych,
  • Pod koniec scalingu i piaskowania polerowane są wszystkie czyszczone powierzchnie za pomocą szczoteczek, gumek oraz profesjonalnych past, aby zapobiec ponownemu odkładaniu się płytki bakteryjnej. Wówczas pacjent odczuwa przyjemną gładkość swoich zębów i ładny błyszczący uśmiech. Aby pozbyć się ewentualnej nadwrażliwości po zabiegowej pod koniec profesjonalnego czyszczenia zębów przeprowadzamy fluoryzację.

W Klinice Primadent zabiegi higienizacji przeprowadzamy przy użyciu 2 najnowszych urządzeń dostępnych na rynku. Usuwanie kamienia i piaskowanie za pomocą EMS Airflow Prophylaxis Master jest dla Pacjenta super komfortowe, a efekt zabiegu przy wykorzystaniu tego urządzenia jest zaskakujący. Skaler ultradźwiękowy z nową technologią New Piezon No Pain oraz piaskarka AIR-FLOW, pozwalają wykonać zabieg nad i poddziąsłowego czyszczenia w jednym.

Zabieg profilaktyczny przeprowadzony przy użyciu tego nowoczesnego urządzenia zapewnia maksymalny komfort dla Pacjenta, a to między innymi dzięki podgrzaniu wody do temperatury 25° - 40°.
 

Zapraszamy na komfortowe zabiegi higienizacje do Primadent Dental Clinic przeprowadzane na najwyższym poziomie przez wykwalifikowanych doświadczonych higienistów oraz przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

icon