close
InstagramYoutube

Wykonywane zabiegi

Stomatologia estetyczna

Kosmetyczne wypełnienia

Nowoczesne i zaawansowane technologicznie kompozyty pozwalają dzisiaj na uzyskanie perfekcyjnych rezultatów estetycznych. Starannie wykonane, estetyczne wypełnienia kompozytowe utrzymują się przeciętnie kilka lat.

Zalecamy wykonywanie wypełnień w małych i średnich ubytkach. Przy większej utracie tkanek zęba polecamy inlay lub onlay, czyli adhezyjne odbudowy ceramiczne-przekierowanie do zakładki protetyka, podzakładka  inlay, onlay.

Zastosowaniu najnowszej generacji materiałów kompozytowych (światłoutwardzalnych) do estetycznej odbudowy zębów pozwala osiągnąć doskonałe efekty w przypadku nieprawidłowego kształtu zęba (zęby stożkowate, małe, po urazach), obecności diastemy, wrodzonych ubytków szkliwa, starć, pęknięć, zębów zniszczonych przez próchnicę, czy z licznymi wypełnieniami.

Materiały kompozytowe charakteryzują się wysoką estetyką, dającą efekt naturalnego zęba, dużą trwałością i odpornością na nacisk i ścieranie, szczelnością oraz widocznością w rtg. Wypełnienia światłoutwardzalne pozwalają na dokładny dobór koloru do tkanek zęba, gdyż lekarz ma zazwyczaj do dyspozycji od kilku do kilkunastu odcieni materiału. Ich dodatkową zaletą jest możliwość w razie potrzeby łączenia ze sobą poszczególnych odcieni poszerzając znacznie gamę barw. Po doborze właściwego koloru stomatologia estetyczna stawia wymóg przywrócenia kształtu, porcja wypełnienia zaraz po założeniu do ubytku jest plastyczna, co pozwala na dopasowanie go do otaczających tkanek, pełna twardość jest uzyskiwana dopiero po naświetleniu, jeszcze plastycznego materiału, lampą polimeryzacyjną. Ostateczny efekt lekarz uzyskuje przez wymodelowanie powierzchni wypełnienia odpowiednimi wiertłami, frezami i środkami polerującymi, oddając naturalny, anatomiczny kształt zęba.

icon