close
InstagramYoutube

Wykonywane zabiegi

Implantologia

Profilaktyka i higiena

Regularna, dokładna higiena jamy ustnej, połączona z profesjonalnym oczyszczaniem zębów przez higienistkę sprawi, że nowe zęby będą służyć przez wiele lat.

Żywotność zarówno naturalnych zębów, jak i tych odbudowanych na implantach, zależy w dużej mierze od samodyscypliny Pacjenta w przestrzeganiu nienagannej higieny. Nowe zęby należy regularnie szczotkować, nitkować przestrzenie między zębowe, najlepiej 3 razy dziennie po każdym posiłku. Przynajmniej raz na 6 miesięcy Pacjent powinien korzystać z zabiegu profesjonalnej higienizacji, czyli dokładnego oczyszczenia zębów z kamienia naddziąsłowego i tego groźniejszego, poddziąsłowego.

 

 

Pojedyncze uzupełnienie

 

W przypadku pojedynczego uzupełnienia (zęba odbudowanego na implancie), szczególnie ważne jest stosowanie nici dentystycznej. Porcelanowa korona łączy się z implantem pod dziąsłem, czego konsekwencją może być zaleganie płytki nazębnej, której nie można usunąć szczoteczką, a jedynie nitką dentystyczną.
 

 

Uzupełnienie wielopunktowe

 

Najbardziej efektywnym sposobem na utrzymanie właściwej higieny w przypadku odbudowy wielopunktowej (mostu) są specjalne, małe szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Jest to doskonałe rozwiązanie do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni pod mostami.

 

Nieodzownym elementem kuracji i otrzymania 10-letniej bądź dożywotniej rękojmi na implanty są wizyty kontrolne co 4-6 miesięcy, w czasie których lekarz ma możliwość oceny efektów leczenia, Pacjent zaś zgłoszenia ewentualnych swoich spostrzeżeń.

icon