close
InstagramYoutube

Wykonywane zabiegi

Implantologia

Ryzyko i rękojmia

Mimo, że nie jest możliwe ustalenie za pomocą współczesnej diagnostyki potencjalnych zdolności gojenia tkanki kostnej, to wskaźnik powodzenia zabiegów implantacji jest jak na medycynę bardzo wysoki. Statystyka podaje tylko 0,5% przypadków powikłań po zabiegu.

W chwili obecnej nie ma już mowy o fazie eksperymentów - technika implantacji jest tak dopracowana, że możemy liczyć na 100% powodzenie.

Raz przyjętego implantu nie można usunąć tak jak własnego zęba, następuje na tyle mocna osteointegracja (zrośnięcie się implantu z kością), że wyciąga się go specjalnym wiertłem wraz z otaczającą kością.
 

Teoretycznie implant powinien być niezniszczalny. W medycynie nie ma gwarancji - jest rękojmia. Implant osadzony jest w żywym organizmie i część reakcji indywidualnych na ciało obce oraz chorób, które mogą się ujawnić jest nieprzewidywalna. Jeśli lekarz lub firma produkująca implanty udziela rękojmi to nakłada też na Pacjenta pewne obowiązki. Długa żywotność implantacji wymaga sporej dozy samodyscypliny. Pacjent musi uczestniczyć w utrzymaniu efektu implantacji, aby zapobiec powstawaniu stanów zapalnych śluzówek. Nie może być już mowy o zapominaniu umycia zębów. Piękny uśmiech będzie towarzyszył Pacjentowi przez wiele lat tylko przy ścisłej współpracy z lekarzem.
 

Dlatego też zobowiązuje się Pacjenta do utrzymywania wysokiego poziomu higieny, jak i do zabiegów oczyszczania profesjonalnego wykonywanych w specjalistycznym gabinecie. Zazwyczaj zabiegi te łączy się z rutynową wizytą kontrolną, ale niektórzy Pacjenci wymagają dodatkowego oczyszczania łączników tytanowych nawet co trzy miesiące.

W przypadku wykonywania zabiegu implantacji z dodatkową regeneracją kości, lekarz zwykle zastrzega sobie ograniczenie odpowiedzialności za wynik leczenia. Rokowanie powodzenia takich zabiegów jest znacznie mniejsze.

Pacjent powinien też być świadom, że niektóre z elementów uzupełnienia mogą ulec zużyciu i będą wymagały wymiany (śrubki, części z akrylu lub kompozytu). Wymiana tych elementów na nowe odbywa się zwykle odpłatnie według stawek ściśle ustalonych wcześniej.

W Primadent Dental Clinic wszczepiamy implanty znanych i sprawdzonych firm: Straumann, Friadent oraz Astra. Cechują się one doskonałą integracją z tkanką Pacjenta. Przy utrzymaniu nienagannej higieny i regularnym zgłaszaniu się na wizyty kontrolne (co 4-6-12 m-cy) do naszej placówki, Pacjent otrzymuje 10-letnią rękojmię na implanty.

icon