close
InstagramYoutube
Blog

Primadent - otwarcie nowej placówki

Wróć do listy arrowarrow
17.02.2011

W połowie stycznia br. w Rzeszowie odbyło się oficjalne otwarcie nowej placówki stomatologicznej Primadent. Ta jedna z najnowocześniejszych obecnie placówek w Europie istnieje od 1993 roku.

Primadent to wyjątkowo piękny i funkcjonalny obiekt. Dogodna lokalizacja, a także eleganckie, przestronne i klimatyzowane wnętrza to cechy szczególne tego obiektu, który został również w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także – co zdarza się niezwykle rzadko – do potrzeb najmłodszych pacjentów (specjalna łazienka z pomniejszonymi wszystkimi elementami, plac zabaw, strefa gier).

Primadent to niewątpliwy lider na rynku podkarpackim w zakresie stomatologii dziecięcej (leczone są tu również dzieci chorujące na ciężkie choroby ogólne, np. z wadami serca, białaczką czy chorobami psychicznymi) i implantologii. Dzięki funduszom unijnym placówka została wyposażona w sprzęt najwyższej jakości, m.in. w tomograf stomatologiczny mierzący grubość kości i oceniający jej jakość, a także w mikroskopy, dzięki którym można znaleźć w zębach niewidoczne gołym okiem kanały. Niektóre z tych sprzętów są jedyne w Polsce, inne w nielicznych egzemplarzach występują w Europie. Dziewięćdziesiąt procent sprzętu znajdującego się w placówce zostało dostarczone przez firmę Kol-Dental. Główne jej wyposażenie stanowi sprzęt firmy Planmeca (unity i radiologia) i Carl Zeiss (mikroskopy). Na uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy w Polsce zostały zainstalowane takie urządzenia, jak: unit stomatologiczny Planmeca Sovereign, mikroskop Carl Zeiss PROergo w wersji sufitowej z kamerą i funkcją Speed Fokus oraz skaner wewnątrzustny firmy 3M ESPE – LAVA C.O.S.

Dużym atutem placówki jest także kompleksowo wyposażony blok zabiegowy, czyli tzw. sala operacyjna i sala wykładowa. Jak podkreśla bowiem jej właścicielka – lek. stom. Iwona Cierplikowska – Primadent jest nastawiony również na edukację, czyli organizowanie kursów. Możliwość transmisji z gabinetów pozwoli lekarzom śledzić na żywo zabiegi przeprowadzane przez najlepszych specjalistów.

Primadent jest doskonałym przykładem na to, że warto mieć i realizować swoje marzenia. I, jak podkreśla Iwona Cierplikowska, nie należy się poddawać, tylko realizować wyznaczony cel. „Miałam wiele trudności – mówi – z wybudowaniem placówki, ale w rezultacie wyszły mi one tylko na dobre. Dwuletnie opóźnienie w budowie umożliwiło uzyskanie unijnych dotacji, a te z kolei zakup sprzętu najwyższej jakości. Wierzę zatem mocno w to, że każda strata jest nierozpoznanym zyskiem”.

http://www.magazyn-stomatologiczny.pl/aktualnosci/primadent-%E2%80%93-otwarcie-nowej-kliniki

icon