close
InstagramYoutube
Blog

Primadent z nową placówką za 9 mln zł

Wróć do listy arrowarrow
21.05.2010

źródło: Medicalnet, 21.05.2010 (zaktualizowany 21.05.2010 11:00)

Primadent, który prowadzi gabinety stomatologiczne w  Rzeszowie, w sierpniu przeprowadzi się do nowej placówki. Koszt budowy wyniósł ok. 9,6 mln zł. 4,4 mln zł firma otrzymała z unijnego dofinansowania.

Całość dotacji wynosi 5,2 mln zł, 800 tys. zł będzie pochodzić z budżetu państwa. Placówka będzie się mieścić przy ulicy Zenitowej w Rzeszowie i według założeń ma służyć całemu regionowi. Zdaniem spółki będzie to najnowocześniejsza placówka stomatologiczna w Polsce. Budynek zaprojektowała Pracownia Projektowa Architektoniczno – Budowlana i Obsługa Inwestycyjna "ORLEWSKI" z Rzeszowa. Na parterze nowej placówki znajdą się cztery gabinety stomatologiczne i jeden większy do przeprowadzania zabiegów ze znieczuleniem. Na pierwszym piętrze będzie umiejscowionych 5 gabinetów stomatologicznych i dwa ortodontyczne. W budynku przewidziano także miejsca zabaw dla dzieci jest on także przystosowany architektonicznie do leczenia osób niepełnosprawnych.

Już obecnie wszystkie gabinety prowadzone przez Primadent wyposażone są w sieciowy system komputerowy i kamerę wewnątrzustną (stomatowizja), które pozwalają na bieżąco kontrolować i dokumentować prowadzone leczenie. Na wyposażeniu jest także mikroskop endodontyczny Carl Zeiss. Dzięki niemu wiele zębów, które musiałyby być usunięte może być uratowana. Zapewniając uzyskanie powiększonego obrazu z dużą głębią, szerokim polem widzenia i bardzo dobrym oświetleniem badanego obszaru -mikroskop umożliwia obserwowanie detali i szczegółów niewidocznych gołym okiem. Posługiwanie się mikroskopem jest szczególnie pomocne w odnajdywaniu ujść kanałów korzeniowych oraz w usuwaniu złamanych narzędzi kanałowych. Primadent jako pierwszy i jedyny w Rzeszowie posiada certyfikat jakości ISO 9001. Firma udziela rękojmi na wykonane usługi: 10 lat na implanty, 2 - 10 lat na leczenie kanałowe zębów, 2 - 3 lata na wszystkie stałe uzupełnienia protetyczne (korony, mosty, licówki), 2 lata na leczenie zachowawcze zębów , 2 lata na wypełnienia. Placówka w Rzeszowie posiada filie w Ropczycach i Sokołowie Małopolskim.

http://www.medicalnet.pl/Rzeszow--Primadent-z-nowa-klinika-za-9-mln-z%C5%82,wiadomosc,20,maj,2010.aspx

icon