close
InstagramYoutube
Blog

PROJEKTY na miarę oczekiwań

Wróć do listy arrowarrow
16.05.2011

Wszechstronność i doświadczenie. Te określenia najlepiej korespondują z ofertą rzeszowskiej Pracowni Architektonicznej „ORLEWSKI”. Od budownictwa wielorodzinnego, rezydencji mieszkalnych, poprzez usługowe, biurowe i przemysłowe, na potrzeby oświaty, aż po realizacje wymagające specjalistycznych uzgodnień, jak np. kliniki. Niezależnie jednak od przeznaczenia, każdy obiekt, który powstaje według projektu tej pracowni, jest jej najlepszą wizytówką.

Pracownia Orlewski działa na rynku już 20 lat, a z oferty rzeszowskich projektantów równie chętnie korzystają klienci indywidualni, jak i duże firmy. – Nie boimy się wyzwań, jesteśmy elastyczni i zawsze staramy się spełnić oczekiwania każdego klienta. To podstawa współpracy – wyjaśnia Piotr Orlewski, architekt z Pracowni Projektowej ORLEWSKI. Biuro wykonuje projekty dla różnych branż, ale największe doświadczenie ma w budownictwie mieszkaniowym. Realizacje ich autorstwa to domy jednorodzinne dla klientów indywidualnych, bloki mieszkaniowe, ale przede wszystkim rezydencje. Są to budynki o powierzchniach sięgających 800 m kw., położone na atrakcyjnych działkach i stworzone według najwyższych standardów.

Od wielu lat pracę architektów ceni branża samochodowa. Tylko w Rzeszowie, według ich pomysłu, powstały salony Forda, Nissana i Renault, przebudowano salony Subaru i Mercedes Benz. Obecnie realizują dwa nowe projekty dla tej branży, m.in. salon marki Mitsubishi. Pracownia projektuje głównie na potrzeby lokalne i jest tu ceniona, czego wyrazem jest nagroda Budowa Roku Podkarpacia 2009 w kategorii budynków mieszkaniowych. Ale prace sygnowane marką Orlewski można spotkać także poza Podkarpaciem. Doskonałym przykładem jest salon dla grupy Mercedes Benz Sobiesława Zasady w Sosnowcu, który w kategorii budynków przemysłowych województwa śląskiego w 2004 r. zajął I miejsce. Natomiast w konkursie „Twój dom – dialog z tradycją”, ogłoszonym przez marszałka województwa warmińsko- mazurskiego i SARP o.Olsztyn, projekt rzeszowskiej pracowni wyróżniono III miejscem spośród ponad 180 złożonych prac.

Wśród realizacji Pracowni Projektowej ORLEWSKI jest także sporo obiektów użyteczności publicznej takich jak: przedszkola, żłobki oraz szkoły, zrealizowane na zlecenie Urzędu Miasta Rzeszowa. Najnowszym projektem jest budynek szkoły podstawowej i gimnazjum, jasny, przestronny, z kompleksem sal sportowych, który powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny.

Budynki usługowe i łączące funkcje usługowe z mieszkaniowymi to kolejna gałąź działalności pracowni, która zaprojektowała np. obiekt „Hetman Wielki” w Rzeszowie. Na 13 kondygnacjach mieszczą się atrakcyjne mieszkania, na dwóch pierwszych kondygnacjach lokale usługowe, a pod ziemią dwupoziomowy parking.

Pracownia zaprojektowała także placówkę stomatologiczną Primadent w Rzeszowie. Inwestor bardzo wysoko postawił poprzeczkę, od początku założył, że ma ona spełniać standardy światowe i zostać liderem branży nie tylko w Polsce ale także w Europie. W ten sposób powstał ciekawy budynek, bardzo chwalony zarówno przez pracowników jak i pacjentów.

Takie opinie są dla nas największą satysfakcją oraz dowodem udanej współpracy z inwestorem – mówi Piotr Orlewski.

icon