close
InstagramYoutube

Znieczulenie komputerowe

Znieczulenie komputerowe

The Wand™ – to profesjonalne urządzenie służące do komputerowego podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym, stosowane dziś w najbardziej renomowanych gabinetach stomatologicznych. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem komputera jest dla Pacjenta bardzo komfortowe. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania środka znieczulającego. Znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnego znieczulenia wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Urządzenie służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych stosowanych w gabinecie stomatologicznym. Precyzja The Wand™, a także zastosowanie tzw. prędkości fizjologicznej minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu, będącego efektem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej ilości znieczulenia lub podanie go bezpośrednio do naczynia krwionośnego.

Zdaniem stomatologów The Wand™ jest rozwiązaniem, z którego powinni chętnie korzystać Pacjenci do tej pory obawiający się dentysty.

Czym różni się znieczulenie komputerowe The Wand™ od tradycyjnego znieczulenia strzykawką:

  • podanie znieczulenia przy pomocy komputera jest bardzo komfortowe
  • w The Wand™ znieczulenie podawane jest pod niskim ciśnieniem. Płyn, którego intensywność dozowania sterowana jest przez komputer nie powoduje rozpierania tkanki, a tym samym towarzyszącego mu dyskomfortu,
  • komputerowe znieczulenie nie powoduje uszkodzenia tkanek miękkich
  • końcówka urządzenia wprowadzana jest do tkanki  bez użycia nacisku, w sposób kontrolujący opór tkanek,
  • Pacjenci nie odczuwają mniejsze odrętwienie wargi, mogą normalnie rozmawiać z lekarzem. Znieczulenie nie powoduje także odrętwienia języka, policzków i opadania warg,
  • jedna komfortowa aplikacja znieczula wiele zębów. Tego typu znieczulenia podawane metodami tradycyjnymi są bardzo nieprzyjemne dla Pacjenta.
  • Przyjazny wygląd urządzenia i aplikatora zmniejsza poziom stresu, zwłaszcza u dziecka
icon